150 KM 0,00

Wystarczająco odporny na większość ekstremalnych warunków

Trwałość i większe osiągi

Większa pojemność skokowa oznacza mniejsze obciążenie silnika dla wytworzenia momentu obrotowego i koni mechanicznych. Nowy Mercury 150 hp FourStroke został zbudowany, aby rozwijać obciążenie momentu obrotowego przy poziomie naprężeń, który zapewni większą trwałość niż każdego innego 150 KM silnika zaburtowego. Większa pojemność skokowa po prostu oznacza większy moment i większą ilość koni mechanicznych. Im wyższy moment obrotowy, tym szybszy start od zera i większe przyśpieszenie. A większa moc równa się większym prędkościom maksymalnym. Mercury 150 FourStroke jest jedynym silnikiem czterosuwowym o mocy 150 KM posiadającym krzywą momentu rywalizującą z najmocniejszymi silnikami dwusuwowymi.

 • Niektóre silnik zaburtowe 3.0L wytwarzają dobrze ponad 250 KM. Od tego silnika 3.0L Mercury FourStroke wymaga się dostarczania jedynie 150KM, co oznacza wyjątkową trwałość i długotrwały spokój ducha.
 • Nowy 150hp FourStroke posiada również mocną przekładnię 4,9", która wykorzystuje większe, bardziej trwałe komponenty.
 • Dzięki blisko 10000 godzin i badań w terenie, upewniliśmy się, że 150hp FourStroke jest najbardziej niezawodnym na świecie silnikiem zaburtowym.

Wystarczająco lekki dla sprawnego działania

Najlżejszy czterosuwowy silnik 150 KM na naszej planecie!

To co wydaje się jakąś magią, jest po prostu firmą Mercury Marine, robiącą to co najlepsze – tworząc zmieniające grę, niezrównane silniki, które wznoszą żeglowanie na następny poziom.

Nowy Mercury 150hp FourStroke posiada prawie o 15 procent mniej części niż 150 Four-stroke firmy Suzuki i prawie 18 procent mniej niż silnik Yamaha 150 hp Four-stroke.

Mniejsza, Zwarta konstrukcja i niższy ciężar zmniejszają ogólny ciężar całego zestawu na łodzi, co, w zależności od kadłuba, zwiększy osiągi i sprawność.

Nowy silnik Mercury 150hp FourStroke ma ciężar 454 lbs (206 kg) i jest tylko o 22 lbs (10 kg) cięższy niż 150 OptiMax (z 432 lbs\196 kg).

Powoduje to, że nowy 150 KM FourStroke doskonale pasuje nie tylko do nowych zestawów dla łodzi, lecz również wzmacnia starsze łodzie, które nie mogą unieść ciężaru konkurencyjnych silników czterosuwowych.

Porównania ciężarów są oparte na opublikowanych ciężarach konkurentów dla modeli 20” (L).

System redukcji drgań

Mercury 150hp FourStroke zawiera wyjątkowy i unikalny system skupionego mocowania, który jest o 22 procent cięższy i bardziej wytrzymały od tych znajdujących się w konkurencyjnych silnikach zaburtowych 150 KM.

Górne mocowania znajdują się pod dużo szerszym 45-stopniowym kątem od środka ciężkości silnika i w miejscu, gdzie mogą działać w warunkach temperatury otoczenia, niż przy wyższym cieple wypromieniowanym z bezpośredniego obszaru głowicy silnika.

Umieszczenie mocowań dalej od głowicy znacznie redukuje ich temperaturę i zwiększa trwałość. Pochylenie mocowań poważnie zmniejsza drgania przenoszone na łódź we wszystkich punktach krzywej mocy, lecz szczególnie w punktach przechodzenia z szybkich jałowych do punktu wchodzenia łodzi w ślizg.

Większa trwałość i znacząco zmniejszone wibracje oznaczają ogólnie przyjemniejsze doznania z żeglowania.

Tłumienie hałasu

Jako część swojej światowej klasy technologii obniżania hałasu, silnik Mercury 150hp FourStroke posiada specjalny system uwalniania bezużytecznych spalin:

 • Prosta konstrukcja przegrody
 • Dolnoprzepustowy filtr akustyczny osłabiający wysokie częstotliwości hałasu spalin przy obrotach jałowych

Ciche działanie przy niskich obrotach ułatwia rozmowę na łodzi lub podczas długiego dnia trolowania.

Zbudowany aby wytrwać w soli

Słona woda jest najgorszym koszmarem silnika morskiego.

Przetrwanie szerokiego zakresu poziomów zasolenia, temperatury i wilgotności wymaga od eksperta morskiego zrozumienia, technologii, kosztów i wyposażenia. Żadna inna firma nie inwestuje tak wiele czasu, energii i pieniędzy w swoje produkty, aby dostarczać slinik z długoterminowymi charakterystykami walki z korozją:

 • Aluminium o najniższej zawartości miedzi – Mercury XK360 jest najbardziej odpornym na korozję stopem na rynku.
 • Wyjątkowy system malowania MercFusion charakteryzuje proces pokrywania elektrostatycznego, który elektronicznie spaja farbę z metalem na całym silniku, również wewnątrz wewnętrznych przejść wody.
 • Wodoodporny system elektryczny oraz złącza usadowione pod dobrze uszczelnionym systemem okapotowania, który wykorzystuje przegrodę umożliwiającą wpuszczanie powietrza, lecz wymuszającą opróżnianie z wody.

Mocny silnik.  Mocna gwarancja.

Żaden inny producent nie oferuje:

 • 3-letniej, niewyłączającej, fabrycznie wspieranej gwarancji.
 • 3-letniej, wyłącznej w branży, gwarancji na korozję.
 • Wsparcia z największej sieci autoryzowanych dilerów Mercury.

Gwarancja, która jest wspierana przez siłę i doświadczenie serwisu jednej z największych w kraju sieci dilerów.

Moment obrotowy dwusuwu. Sprawność czterosuwu.

Co uzyskasz, gdy połączysz największą w klasie pojemność skokową z najlżejszym na rynku czterosuwowym silnikiem 150 KM? Nową definicję osiągów wg firmy Mercury.

 • 3,0L pojemności skokowej dostarczają potężny moment obrotowy wymagany do wprowadzenia Twojej łodzi w ślizg i zapewniają reagujące przyśpieszenie w średnich zakresach obrotów.
 • Wyjątkowy stosunek mocy do masy oznacza nadzwyczajną ekonomię spalania i więcej czasu spędzonego na wodzie między tankowaniami.
 • Duża przekładnia 4,9” z łatwością unosi ciężkie łodzie, lepiej niż mniejsze przekładnie znajdywane w konkurencyjnych silnikach czterosuwowych, poprawiając operowanie łodzią od niższych prędkości rejsowych do przebiegów na pełnym gazie.

Wszystko pod prądem

Wzmocniony „na żądanie” alternator morskiego silnika Mercury 150hp FourStroke jest zewnętrznym urządzeniem dużej mocy 60 A (756 W). W rzeczywistości, alternator ten wytwarza już ponad 2/3 swojej mocy ładowania przy jedynie 1000 obr./min…. doskonałe dla utrzymania w pełni naładowanego akumulatora podczas trolowania lub podczas rejsu rekreacyjnego.

 • Napęd paskiem oznacza mniej ciepła i ciężaru.
 • Dostarcza moc tylko wtedy, gdy jest potrzebna.
 • Doskonale utrzymywany na 14,2 V.
 • Silnie anodyzowany dla najlepszego w klasie zabezpieczenia przed korozją.

Galeria